Argan Oil Маска за регенерација на коса 250 мл

1,050 ден

Опис

Argan Oil Маска за длабинска регенерација на коса со кератин и арган

• Без штетни сулфати и парабен
• Екстракт од арган
• Хидролизиран Нано Кератин
• pH 3.8 – 4.2

250 мл

Карактеристики: Кремастата формула на маската длабински го регенерира, зајакнува и штити влакното на сите типови коса, а особено на оштетената. Нејзината формула е збогатена со чисто арганово масло и хидролизиран кератин кои придонесуваат за регенерација и зајакнување на косата во внатрешноста на влакното, ја прават мазна и го зголемуваат сјајот на косата. Го стимулира скалпот, го регенерира коренот, а косата ја штити од понатамошно пукање и оштетување на врвовите. Ја прави косата мека, мазна, свиленкасто сјајна и квалитетна. Не содржи штетен сулфат SLES, вештачки бои и парабен.

Начин на употреба:  По шампонирањето на косата нанесете мала количина на мокра коса. Оставете да делува од 3 до 5 минути и потоа убаво исплакнете.

Совет: Доколку косата е многу оштетена, дехидрирана, боена или шатирана ви препорачуваме длабинска нега во 3 чекори:
• Измијте ја косата со Арган шампонот за совршена нега;
• Нанесете од маската и оставете да делува 5 мин. Потоа добро исплакнете ја косата;
• На просушена коса (со пешкир) додадете неколку капки од маслото и нанесете по целата должина на косата. Маслото не се плакне.

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.