Argan Oil Третманско масло за нега на коса 150 мл

3,000 ден

Опис

Argan Oil Третманско масло за нега на коса 150 мл

Карактеристики:
• Ја регенерира, негува и ја храни косата;
• На сувата коса и ја враќа влажноста и еластичноста;
• Не ја мрси косата, комплетно се впива во структурата на влакното
и не остава траги;
• На косата и дава сјај и природен изглед – косата е мека и мазна;
• На локните им дава волумен и форма;
• Помага за полесно исправување и фенирање на права коса и
формирање на локни на виткана коса;
• Може да замени маски, регенератори и ампули;
• Има УВ заштита (SPF 8), ја штити косата од морска сол и УВ зрачење.
• Ја штити косата од бои за коса и го подобрува интензитетот на бојата;
• Помага за полесно расчешлување на сите видови коса;
• Помага во расчешлување и одржување на перики и екстензии;
• Со редовна употреба косата го добива природниот квалитет,
природниот сјај и се зајакнува;
• Не содржи сулфати и штетни конзерванси (SLS, SLES, DEA and PEG FREE)

Начин на употреба: На чиста, измиена и влажна коса, просушена со пешкир ставете од 3 до 5 капки (во зависност од должината и густината на косата) во дланките и добро протријте ги, а потоа од дланките нанесете го маслото по ЦЕЛАТА должина на косата (не само на врвовите) и тоа се додека имате на дланките. Потоа исчешлајте ја косата и почнете со фенирање, сушење или оставете ја природно да се исуши. Оваа постапка се повторува по секое миење и не се плакне.

Совет за безбедно боење на коса со Argan Oil
Додадете од 2 до 3 капки во фарбата за коса и добро промешајте ја целата смеса. Со само 3 капки од аргановото масло ќе ја заштитите косата од оштетување, ќе го подобрите интензитетот на бојата и ќе го зголемите сјајот на секое влакно поединечно. Можете да додавате во сите видови на боја за коса и избелувачи.

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.