Argan Oil Shampoo Product

Argan Oil Шампон за нега на коса 300 мл

650 ден

Опис

Argan Oil Шампон за нега на коса

• Без штетни сулфати и парабен
• Екстракт од Арган (нега и сјај)
• Vitamin E (го забрзува растот на косата)
• Малацит минерал (детоксикација на скалп и коса)
• Безбеден после кератински третмани

• pH 5.0 – 5.5

300 мл

Карактеристики: Шампон со нова формула за нега на косата
pH вредноста на овој шампон е 5.0-5.5, што придонесува за природна нега и одржување на природниот баланс на косата. Формула која во себе не ги содржи штетните сулфати SLES, опасните конзерванси PEG, вештачките бои DEA како и штетниот дериват на нафтата – PARABEN. Екстрактот од Арган покрај преубавиот специфичен мирис и дава на косата свиленкаст сјај, мекост и ја одржува здрава и квалитетна. Во формулата на овој шампон е додаден природниот минерал MALACHITE познат по своите благородни својства. Овој минерал при миењето на косата ги отстранува сите тешки метали кои ги има во влакното. Исто така овој минерал е и одличен антиоксиданс и детоксификатор. Своја примена наоѓа во многу лекувања, а исто така се нарекува и „камен на доброто расположение“.
Докажано е дека Витаминот Е го поттикнува метаболизмот, па затоа во оваа формула е додаден како состојка – поттикнувач за побрзо растење на косата.

Начин на употреба: На мокра коса нанесте од шампонот.
Нежно масирајте го скалпот и косата. Доколку има потреба повторете. Потоа темелно исплакнете ја косата.

Совет: За совршена нега на косата и за уште поголем сјај, мекост и квалитет ви препорачуваме да додадете неколку капки Арган оил пред сушење на косата. Доколку косата е многу сува или оштетена, ви препорачуваме по миење со шампонот да нанесте од маската со арган, па потоа од маслото.

ВАЖНО: *Не користете други ниско квалитетни производи за коса кои содржат штетни сулфати, алкохол и конзерванси бидејќи придонесуваат за кинење и сушење на влакното.

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.