Anti Hair Loss product

Argan Oil Шампон против опаѓање на косата

750 ден

Опис

Шампон против опаѓање на косата со екстракт од жалфија, рузмарин и ментол

• Без штетни сулфати и парабен
• Екстракт од рузмарин
• Екстракт од жалфија
• Ментол
• За Жени и Мажи

300 мл

Карактеристики: Специјалната формула од активни состојки на Argan oil.mk шампонот, придонесува за темелно чистење на скалпот и косата, го стопира нејзиното опаѓање и го зајакнува влакното спречувајќи го нејзиното понатамошно опаѓање. Екстрактот од рузмарин и екстарктот од жалфија ја обезбедуваат потребната енергија и потребните хранливи материи за зајакнување и раст на фоликулите на влакното. Другите природни состојки како ментол и лимонска киселина го детоксифицираат скалпот, го стимулираат растот на косата и ја штитат од надворешните фактори. Шампонот содржи состјки кои помагаат за побрзо растење и обновување на косата и е погоден и за мажи и жени. Формулата на шампонот е без штетниот сулфат SLES, без вештачки бои и без парабен.

Начин на употреба: Нанесете го на мокра коса, масирајте и потоа убаво исплакнете. По потреба процедурата се повторува.

Совет: Доколку косата е тенка, оштетена или дехидрирана, ви прeпорачуваме после секое миење, да нанесете мала количина од аргановото маслото на скалпот и по целата должина на косата.

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.